پسند من در تاریخ 02 اسفند 1395 به‌روز شد.

آن دیگری1 نامه از استاد حورا یاوری - 6

  • مشاهده در قالب پی دی اف

تکیه بر باد 

بیست و پنج سالی می‌شود که در پاسخ مرسولات خود ده‌ها نامة مهرآمیز از اساتیدی دریافت کرده‌ام که هر یک در عرصه‌هایی از دانش و فرهنگ و هنر صاحب مرتبه‌یی والا و مقامی رفیع هستند. با این که مجموع این نامه‌‌ها گنجینه‌یی‌ست از نثر پاکیزه و روان و زیبای فارسی و حاوی نکاتی بس ظریف و آموزنده و طبعاً سبب فخر این پژوهنده که روی سخن با وی بوده است، از آن‌جا که هرگز از تأییدها و تحسین‌های بزرگوارانه و محبانة نویسندگان نامه‌های مذکور تلقی‌یی جز تشویق و ترغیب نوآمده‌یی نداشته‌ام، جز در یک مورد به جد از انتشار آن‌ها خودداری می‌نمودم اما غوغای رسانه‌یی مشتی فرصت‌طلب تنُک‌مایه که دفع‌الرجال را به قحط‌الرجال گرفته‌اند، سرانجام وادارم ساخت که به نشر برخی از نامه‌های یاد شده تن دهم تا شاید پاره‌یی از جوانان صمیم و مستعد علاوه بر توجه بیش‌تر به خط و ربط فرزانگانِ سرزمین مادری و مکارم اخلاقی ایشان، بار دیگر به یاد بیاورند که تأیید عالم همان تکذیب جاهل است و استناد و اتکا به لفاظی‌های نااهل تکیه بر متکایی‌ست از جنس باد.

12Houra Yavari 6 ژوئیه 1998

22 دی 1376

دوست عزیزم، آقای مسعود احمدی

با سلام و آرزوهای خوب

از دریافت نامة شما، شعرهای زیبایتان- که همیشه از خواندن آن‌ها لذّت می‌برم- و مقاله‌ای که دربارة فردای ادبیات ما نوشته‌اید و از سر لطف برای من فرستاده‌اید، هم خیلی خوشحال شدم و هم خیلی متشکر. مقاله آقای حقوقی را دربارة شعر شما در روزگار وصل قبلاً خوانده بودم. همان موقع هم از خواندن شعرها خیلی لذت برده بودم. شعر شما- به نظر من- هرچه پیش‌تر می‌رود، ساده‌تر و صمیمی‌تر می‌شود و این هم علامت خوبی است و هم فضیلت بزرگی. جریانی که مثلاً در مورد شاعر خیلی خوب مثل سهراب سپهری- البته باز هم به نظر من- به صورت معکوس عمل کرده است. آخرین شعرهای سهراب سپهری دیریاب و دور از دسترس شده‌اند.

مقالة شما دربارة آیندة ادبیات ما خیلی به موقع به دست من رسید. من این روزها سخت درگیر نوشتن دو مقاله هستم دربارة ادبیات ایران در سال‌های بعد از انقلاب- در داخل و خارج. البته منظورم ادبیات منثور است. مطمئنم که از نوشته شما بهره فراوان خواهم برد. از دوستی شما خوشحالم و امیدوارم فرصتی برای دیدار و گفتگو فراهم شود. سلام مرا خدمت خانم علوی برسانید. حتماً

با تشکر و احترام

حورا یاوری

در فهرست مقاله‌ها در مجلة دوران چشمم به مقاله‌ای خورد از حسن عابدینی تحت عنوان «ادبیات داستانی ایران، رشد می‌کند در عرصه تجربه‌های نو» می‌توانم از شما خواهش کنم درصورت امکان نسخه‌ای از این مقاله را برای من بفرستید. صمیمانه متشکر می‌شوم و از این زحمت عذر می‌خواهم.

حورا

افزودن نظر


کد امنیتی
بازخوانی

شما اینجا هستید نامه : 1 نامه از استاد حورا یاوری - 6